close

Vybavenie na inventúry - veľké podniky

article-image

Väčším podnikom a inštitúciám, ktoré majú vysoké desiatky alebo stovky tisíc položiek majetku alebo majú majetok rozmiestnený vo veľkom množstve pobočiek, ponúkame robustné riešenie pre inventúry dlhodobého majetku umožňujúce súbežnú prácu niekoľkých tímov a pokročilý reporting.

S využitím nášho riešenia dantem.FAST.XL (Fixed ASset Tracking) prebieha inventúra nasledujúcim spôsobom:

 1. Dáta o majetku sa importujú z účtovnej či operatívnej evidencie do aplikácie na inventarizáciu a následne prenesú do mobilných terminálov.
 2. Postupne prebieha fyzická inventúra majetku načítaním čiarových kódov z etikiet umiestnených na majetku. Software v termináloch umožňuje priebežné dohľadávanie majetku.
 3. Dáta sú priebežne prenášané do aplikácie v počítači, kde sú vyhodnocované - kedykoľvek možno sledovať nedohľadaný majetok, presuny majetku a pod.
 4. Dáta jednotlivých tímov sú pravidelne synchronizované, podľa organizácie práce v teréne volíme buď on-line, alebo off-line riešenie.
 5. Postupne je možné uzatvárať inventúru majetku podľa jednotlivých pobočiek, nákladových stredísk alebo zodpovedných osôb a tlačiť parciálne inventúrne súpisy vr. podrobného vyčíslenia.
 6. Inventúrne nálezy sa dajú priebežne označovať špeciálnymi etiketami a párovať s nenájdeným majetkom.
 7. Stav inventúry môžu sledovať a vyhodnocovať aj pracovníci centrály (učtáreň, manažment).
 8. Po dokončení fyzickej inventúry a dohľadávania je na základe výsledkov inventúry aktualizovaná účtovná či operatívna evidencia majetku, a to buď ručne alebo automaticky. Zároveň môžu byť vytlačené finálne inventúrne súpisy.

Naše riešenie spravidla pozostáva z nasledujúcich častí:

 • Prenosné terminály (čítačky) vybavené špeciálnym inventúrnym software - umožňujú efektívne realizovať inventúru v teréne, vrátane práce s očakávaným stavom a zberu dodatočných údajov (napr. výrobné číslo či stav majetku).
 • Aplikácia na spracovanie inventúr v počítači - aplikácia typu klient-server na priebežné spracovanie dát z prenosných terminálov a vyhodnotenie priebehu inventúry (prehľady nájdeného či nenájdeného majetku, filtrovanie podľa lokalít či stredísk, tlač reportov a pod.). Klientská časť aplikácie beží na jednotlivých inventúrnych pracoviskách (mobilných alebo pevných), serverová časť je prevádzkovaná na centrálnom serveri klienta alebo na serveroch spoločnosti DANTEM.
 • Tlačiarne čiarových kódov vrátane software pre jednoduchú tlač etikiet s čiarovými kódmi v priebehu celého roka, a to buď z aplikácie Excel alebo priamo z Vášho informačného systému.

Nezáväzný dopyt

Po vyplnení nasledujúceho formulára Vám pripravíme predbežnú ponuku, prípadne Vás budeme kontaktovať s doplňujúcimi otázkami.
Ponuka stálych brigád
Zvoľte mesto, kde chcete pracovať:
Bratislava Trnava Trenčín Žilina Nitra Banská Bystrica Zvolen Prešov Košice Ďalšie mestá...
INVENTARIZAČNÉ SLUŽBY VO VÄČŠINE KRAJÍN EURÓPY
1

Meno a priezvisko:

*

2

Spoločnosť alebo inštitúcia:


3

Telefón:


4

E-mail:

*

5

Upresnenie dopytu:


6
Súhlasím so spracovaním osobných údajov:
    Ano Áno Tak Igen Yes Ja Ne Nie Nie Nem No Nein
*

Opíšte, prosím: icon
*

Odoslať dopyt

DANTEM. Komplexné inventarizačné služby a poradenstvo.


Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookies. Potvrdením tohto oznámenia s tým vyjadrujete súhlas. OK Ďalšie informácie